Logo Malé Hliny

O projekte

Projekt Malý Chotár sme zasadili do malebnej obce Oľdza. Je to malá obec rozprestierajúca sa na rozlohe 886ha a  s počtom obyvateľov 571. Obec naplno využíva svoj potenciál, čo sme si za tú krátku dobu mohli všimnúť a veľmi príjemne na nás pôsobia susedské vzťahy, nakoľko vieme, že nie je nič viac, ako mať dobrého suseda. A tento element sa snažíme vsadiť do všetkých našich projektov. Vybrali sme si okrajovú časť tejto obce, v minulosti slúžiacu na hospodárske využitie a v súčasnosti dlhodobo chátrajúce. Na to, aby sme tam mohli niečo nové postaviť, musíme sa zbaviť starého a nepotrebného. Preto sme proces premeny začali čistením lokality od starých budov a komunikácií a od náletovej zelene. To sa nám podarilo a v súčasnosti pracujeme na tom, aby boli pripravené inžinierske siete ku každej parcele. Súčasťou projektu sú aj chodníky a príjazdové cesty k jednotlivým pozemkom. Sme si vedomí potrieb na trhu s nehnuteľnosťami, preto sme sa rozhodli na časti pozemkov postaviť rodinné domy. Vybrali sme 4 typy rodinných domov. Poďte sa pozrieť ako sme to navrhli. A tak ako do všetkých našich projektov, aj sem dávame niečo viac ako iba domy. Pripravili sme parcelu na materskú školu s parkom i rodinný dom s polyfunkciou určenou na potraviny či príjemnú kaviareň.

Fotografia

Časový harmonogram

3Q/2022

Začiatok výstavby
inžinierskych sietí

2Q/2023

Ukončenie výstavby
inžinierskych sietí

2Q/2024

Kolaudácia
inžinierskych sietí

3Q/2024

Začiatok výstavby
rodinných domov

Novinky

Čistenie a upratovanie obce

16/03/2024

Záleží nám aj na okolí, v ktorom pôsobíme. Pri každom projekte zvažujeme všetky okolnosti tak, aby bol v harmónii s lokalitou a prostredím obce či mesta. Zapojili sme sa preto s kolegami do čistenia a upratovania obce Oľdza. Je úžasné vidieť, ako sa komunita spojila v úsilí o krajšie prostredie. S vašou pomocou sme dokázali spraviť z Oľdze ešte lepšie miesto na život.

Revitalizácia a modernizácia zariadenia pri rybníku

04/01/2024

Neďaleko projektu Malý Chotár sa nachádza rybník, ktorého okolie plánuje obec revitalizovať. Projekt sa zameriava na rozvoj voľnočasovej, športovej a turistickej infraštruktúry obce. Kúsok prírody v obci sa tak stane centrom zdravia, športu, voľnočasových aktivít, vzdelávania, relaxu a turistiky.

Štátny stavebný dohľad: Všetko je v poriadku

13/09/2023

Dňa 17. augusta 2023 sa na stavbe Malý Chotár Oľdza uskutočnil Štátny stavebný dohľad, ktorý bol zameraný na kontrolu stavebného povolenia pre rodinné domy a rozsah prác na stavbe. Radi by sme vám oznámili, že všetko prebehlo bez problémov a je v poriadku.

Rodinný dom ALEX

06/03/2023

Ďalší typ rodinného domu máme pripravený  a už sme aj začali s jeho výstavbou. Úvodom sme upravili okolie a začali s vylievaním základovej dosky. A aby nám to dobre odsýpalo, pripravili sme takto hneď 5 základových dosiek pre tento typ rodinného domu. Štýl sa tomuto domu nedá odoprieť, rovnako tak ani funkčné usporiadanie dispozície.

Pokračujeme podľa plánu

06/02/2023

Chcete vedieť ako pokračuje výstavba našich prvých piatich rodinných domčekov? Pokračujeme podľa plánu. Domy sa už črtajú, majú nádhernú terakotovú farbu vďaka kvalitným tehlám obvodových múrov. Zatial je to jeden typ rodinného domu, ktorý máme s architektami vyšpičkovaný, ale už pripravujeme ďalšie 3 typy, ktoré čochvíľa začneme stavať. Vyberte si ten svoj.

Začíname stavať

14/11/2022

Prvých päť rodinných domčekov už dostalo zelenú a my sme už v roku 2022 začali s ich výstavbou.  Majú svoje presné umiestnenie a tak isto architektúru v ktorej sme vychádzali z aktuálnych trendov pri zachovaní charakteru obce. Prvotne bolo potrebné vyčistiť pozemok, pripraviť inžinierske siete a teraz už len hurá do výstavby.

Stavebné povolenie

13/07/2022

Stavebné povolenie už máme doma a po vyčistení lokality začíname s ďalšou etapou, ktorou je samotná výstavba. Môžete sa tešiť na krásne široké ulice s bezpečnými chodníkmi pre peších a kompletné inžinierske siete ku všetkým pozemkom.

Územné rozhodnutie

03/05/2022

Pracujeme už na príprave inžinierskych sietí. Máme vypísané územné rozhodnutie na inžinierske stavby a čakáme na jeho správoplatnenie, ktoré bude do 15 dní.

Čistenie lokality

01/02/2022

Na to aby sme mohli niečo nové začať, musíme sa zbaviť starého a už nepotrebného. Preto sme začali s čistením areálu od starých budov, komunikácií, náletovej zelene a drobného porastu.

Benefity projektu

Pestrá ponuka rodinných domov

Pestrá ponuka rodinných domov

Projekt Malý Chotár predstavuje príjemné bývanie komfortných a presvetlených rodinných domoch. Všetky majú racionálne výmery, premyslené a efektívne dispozičné riešenia, sú vzdušné, presvetlené a komfortné.

Kompletná infraštruktúra

Kompletná infraštruktúra

Adekvátne riešená infraštruktúra, pravidelné autobusové spojenie, jednoduché napojenie na diaľničný privádzač a len niekoľko minút od hlavného mesta.

Prepojenie s prírodou

Prepojenie s prírodou

Jedinečnosťou lokality projektu je najmä spojenie krásnej prírody a zároveň bezprostrednej blízkosti mesta. Svojím atraktívnym prostredím tak poskytuje novým obyvateľom množstvo zaujímavých alternatív trávenia voľného času.

Štandard

Kvalitný štandard pozemkov

 • Pozemky s komunikáciami a inžinierskymi sieťami:
  • vodovodná,
  • kanalizačná,
  • elektrická.

 

Doplnkový štandard rodinných domov

 • dvere a podlahy – Jutex
 • obklady, dlažba a sanita – SIKO
 • klimatizácia a vonkajšie elektrické žalúzie
 • pergola a trávnik so závlahou
 • oplotenie pozemku
 • chodník, terasa

Dokumenty

Predaj pozemkov

Právoplatné územné rozhodnutie

Predaj rodinných domov

Právoplatné územné rozhodnutie

Financovanie

Pár krokov a bývate v novom!

1. Odmeníme vás už na začiatku

Ak potrebujete na nehnuteľnosť hypotekárny úver a vybavíte si ho cez našich hypotekárnych poradcov, dáme vám na dom/pozemok zľavu 3000 eur. Stačí, keď o tom poviete nášmu maklérovi, ktorý vám kontakt na hypotekárneho poradcu rád poskytne.

2. Predrezervácia nehnuteľnosti

Ak ste si vybrali svoju vysnívanú nehnuteľnosť v projekte Malý Chotár, dohodneme sa na nezáväznej predrezervácii, aby ktorú vám podržíme 5 kalendárnych dní.

3. Rezervačná zmluva

Už ste sa rozhodli? Podpíšeme teda spolu Rezervačnú zmluvu k nehnuteľnosti a zároveň uhradíte rezervačný poplatok 5 000€. Táto suma sa započítava do celkovej kúpnej ceny. Rezervačná zmluva vám zaručí, že vám nehnuteľnosť podržíme nasledujúcich 30 dní.

4. Zmluva o budúcej zmluve a prvá splátka

Počas trvania rezervácie vám pripravíme ZoBKZ, ktorú následne podpíšeme a do 5 dní zaplatíte 20 % z celkovej kúpnej ceny.

5. Zmluva o prevode vlastníctva

RODINNÉ DOMY – Po získaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia, súpisného a orientačného čísla ako i zápisu projektu na kataster vám budeme informovať o termíne uzatvorenia Zmluvy o prevode vlastníctva s úhradou druhej splátky kúpnej ceny (80%). Po uhradení celkovej kúpnej ceny kupujúcim podáme návrh na vklad na príslušný katastrálny odbor.

POZEMKY – Budeme vás informovať o termíne uzatvorenia Zmluvy o prevode vlastníctva s úhradou druhej splátky kúpnej ceny (80%). Po uhradení celkovej kúpnej ceny kupujúcim podáme návrh na vklad na príslušný katastrálny odbor.

6. Prebratie nehnuteľnosti

Do 14 dní po podpise Zmluvy o prevode vlastníctva a zaplatení celej kúpnej ceny s vami spíšeme preberací protokol a odovzdáme vám vašu nehnuteľnosť.

Garancia fixnej ceny

Po podpise rezervačnej zmluvy Vám garantujeme fixnú kúpnu cenu nehnuteľnosti, ktorá sa ani následným navyšovaním stavebných materiálov nebude meniť.

Financujúce banky

Využite výhodné podmienky financovania bývania, ktoré pre Vás pripravili financujúce banky projektu: